Renata Žárská - 37 letMoje motivace naučit se Védskou meditaci?

Naučit se lépe zvládat stres. Šlo mi hlavně o to, nějak získat novou možnost ke zefektivnění DUŠEVNÍ HYGIENY a dobíjení ENERGIE. (Působím v pomáhající profesi => vyšší míra psychické zátěže + častější nemocnost).

První setkání s Radkem a rozhovor

Radek na mě zapůsobil jako člověk přátelský, nekonformní, mladý duchem a praktický (žádný vousatý, na oblacích se vznášející guru mávající vonnými tyčinkami).
Při rozhovoru („úvodní přednášce“) jsem se dozvěděla ve stručnosti, o jakou meditační praxi jde, co je k ní zapotřebí. Nabízený kurz mě lákal a vyhovoval mi nejbližší termín, takže už za týden od prvního setkání s Radkem jsem si mohla vesele doma meditovat svých 2 x 20 minut každý den. :-)

Kurz

Kurz byl super. Dozvěděla jsem se k technice hodně. Radek je skvělý učitel, ale hlavně průvodce. Objasňuje, podněcuje, inspiruje.

Po kurzu

Před kurzem jsem si myslela, že to je příliš velký úkol, najít si čas na dvě meditace denně. Ale jelikož meditace občerství smysly a uvolní nahromaděné napětí, tak každodenní činnosti získají větší řád, nebo například díky vnitřnímu klidu neztrácíte tolik energie v kontaktu s druhými lidmi. Tedy méně únavy => více radosti => rychleji udělaná práce => čas na meditaci 2 x denně 20 minut. :-) Jak prosté.

Meditace a přínos pro zvládání nemocí (i emocí)

Že Védská meditace aktivuje samouzdravovací procesy, jsem se přesvědčila sama, a to hned v samotných začátcích praktikování. Pracuju v dětském kolektivu. Po celou dobu (10 let) jsem extrémně často marodila s virózami, angínami, záněty horních dýchacích cest. S Radkem jsme na kurzu mluvili o případech, kdy je vhodné navýšit počet meditací za den – jedním z nich je stav zvaný nemoc. Takže při první angíně jsem do toho šla. Celý průběh nemoci se odehrál za 3 dny BEZ antibiotik. Méně bolesti, klidnější spánek, pozitivnější myšlenky i když nebyla síla - by asi bez meditace samy nepřišly.
Za poslední rok, co medituju, se mi celkově zlepšila imunita a v práci mě bacilky už nemají tak rádi.

Z mých zápisků 2 měsíce od kurzu:

Snadnějsí navazování kontaktů s lidmi.
Schopnost „vidět za roh“.
Každý den je zajímavý, když máme dost energie.
Díky meditaci vidím smysl a souvislosti tam, kde jsem dřív tápala.


Renata Žárská
37 let